Rozpoczęliśmy intensywne prace związane z wytworzeniem zakładanej liczby prototypów opatrunków C2 STATIC przeznaczonych do badań stabilności przyspieszonej. Na tym etapie prototypy kilkunastu różnych formulacji wytwarzamy w docelowej wielkości opatrunku, a następnie pakujemy w dedykowane opakowania barierowe.
Co istotne, do optymalizacji składu prototypów opatrunków wykorzystano metodologię statystycznego projektowania doświadczeń (Design of Experiments - DoE). Zastosowanie DoE pozwoliło nam na efektywne zbadanie wpływu wielu zmiennych jednocześnie, minimalizując liczbę niezbędnych eksperymentów i maksymalizując ilość pozyskanych informacji. Dzięki temu podejściu mogliśmy systematycznie eksplorować przestrzeń parametrów składu, identyfikując optymalne kombinacje, które wpływają na krytyczne atrybuty jakości (CQA) produktu oraz efektywność procesu (CPP).
Wyniki badań stabilności krótkoterminowej i ocena CQA prototypów pozwolą nam ostatecznie wytypować finalną formulację opatrunku, która będzie spełniać najwyższe standardy jakościowe i użytkowe.
Tak w ramach projektu tworzymy innowacyjny opatrunek pola walki. Projekt ten w dalszych etapach będzie wymagał komercjalizacji. Zapraszamy do współpracy partnerów inwestycyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w wyrób medyczny, który może stać się nową jakością w medycynie taktycznej i ratunkowej, zapraszamy do kontaktu. C2static to pomysł na inwestycje.